Od určité doby i tady https://twitter.com/#!/Zd3_H

Květen 2009

Komix 43

31. května 2009 v 22:18 | ZdH3
43. díl zážitků bezdomvce OLDY tady. Po čtyřech hodinách vymýšlení OLDY a čtení mangy jsem přišel s tím to dílem zážítků bezdomovce OLDY. Prostě neni každej den svátek.

Komix 42

27. května 2009 v 20:50 | ZdH3
42. díl zážítků bezdomovce OLDY tady.

Den za dnem

26. května 2009 v 23:10 | ZdH3
Je moc hezky každým dnem, ikdyž si meterologové říkají něco jiného, ale co ať si říkají nevěřím jim. Poslední dny absolutně nic neřeším. No až na víkend kdy jsem pracoval jak šroub v soukolí nějakého obrovského stroje s maximální zátěží. Ráno vstanu okolo osmé, unaveně znuděně se nasnídám prohýřím několik pár minut na síti, nedozvím se žádné nové info které by mě moc zajímalo a jde se ven.

Venku je teplo sakra moc velký teplo. Nezdá se, ale po pondělním celodením sekání zarhady které se protáhlo z hodiny na celý den. Nenaděláte nic, když si dáte pivo skočíte do bazénu tam na vás pokukuje velký delfín. Říkám mu Flipr má pochroumanou levou ploutvy. Jinak je zdráv. Když jste na něj hodní a pohladíte ho po hřbetě tak vás povozí nebo vás schodí do vody. Zahrajete si petanque, zaházíte si létavým talířem tak je z toho hned hodina. Taky jsem skončil jak vařenej humr. Moje záda by mohli dělat signalizační světlo na majáku jak krásně rudě září. Mažte se je to nepříjemné mít žhavá záda. Nestěžuji si.

Dnešek obdobně jak včera nádherně. Petanque, bazén, pivo a hospoda. Doufal jsem ,že trochu se zvedne nějaká hrozná fujavice s kapkami velkými jak trakaře. Zatím nic ovšem blesky začínají být. Bude to skvělé blesk tam blesk tady všude blesky a déšť mohutný studený déšť. Zalije mi tabákové rostliny a porostou jak šílené po ránu v nose mě zašimrají a řeknou: kuř.

Netradičně tradičně slovo nezávěrem: Všude byla tak krásná černá tma. Pak jsem otevřel oči.

Komix 41

24. května 2009 v 15:30 | ZdH3
41. díl zážitků bezdomvce OLDY zde.

Komix 40

20. května 2009 v 6:23 | ZdH3
40. díl zážitků bezdomovce OLDY zde. Námět navrhl Vašek P. můj soused, doufám, že to splnilo jeho očekávání.

Léto - Voda - Pivo - Slunce - Gril

17. května 2009 v 19:39 | ZdH3
Bylo ráno otevřel jsem oči kouknu z okna, než se rozkoukám sluneční paprsky mě k podlaze přibyli. Zatáhl jsem závěs znovu doplul skryt před sluncem pod duchnu. Netrvalo to dlouho. Cesta byla dlouhá plná oslepujícího světla světa. Rozostřil a znovu zaostřil pohled. V zrcadle já koukám na sebe a odraz kouká na zrcadlo. Snídaně se konala. Tvorba komixu též. Usedajíc do židle z bílého plastiku pivo držící v ruce jsem si poseděl na terase sledujíc oblaka na modré prázdné obloze. Mozek přemýšlel jaké by to bylo pohybovat se po zdech domu nešlapat na podlahu jít prostě vzduchem nalepen na stěnu.


Odpoledne bicykl na mě blejskl odrazkou šup šláp do pedálu a jedu v dáli lesem plná ústa roztodivných nedobrých brouků. Mněl jsem tiramisu. Byla fajn s čajem černým zapita. Slunce stále svítí a za obzor se pomalu snese. Kamaráda navštěvuji. Kávo-kakao-banáno-mléčný nápoj chladný si dám. Je moc fajn. Svěží probírající.

Rozhodně začalo léto. Skočil jsem si konečně do bazénu. Voda chladná krásně modrá jen ani minutu ven rychle vyskakuju. Oschnu se. Sleduji memoriál motýla Emanuela. Zmrzlina se slízává. Dům mi stín vytvořil, hudbu naladil.

Odpolední večír skýtá grilu tajemství. Maso prská, voní, syčí, chutná je fajn. Slunce stále na obloze. Kontrastuje v oranžovém pohledu mých brýlí a vše si říká:
Dej si točené. Orosené půllitry tři.
Dávej je.Utopence zakousni.
V síti houpací.Sleduj oblak dýmu.
Není li tak hezký den.
Skelným pohledem sklenici sledujeme.
Nejsou tři. Jejich celý sud.
Trocha světla v pivu zaniká.
Je to tak. Nikdo nic neříká.

Slovo netradičně tradičně psané: Je neděle parádní den. Jen kdyby zítra byla druhá neděle.

Komix 39

17. května 2009 v 16:56 | ZdH3
39. díl zážitků bezdomovce OLDY zde.

Komix 38

13. května 2009 v 15:07 | ZdH3
38. díl zážitků bezdomovce OLDY tady.

Lampová světla světa

10. května 2009 v 22:22 | ZdH3
Lampy svit se do tmy noří. Noční mýty boří. Tam kde ve dne bylo jasno. Teď z pozarohu temnost kouká. Jen lampový svit plynu září. Dejme si ještě pivo v knajpě ať nemusíme jinam do temného času jít. Zastavit čas a jen žít okamžikem hodokvasu. Pít, lít, točit, svlažit jen se prostě chutě nabažit. Ten čas je nejlepší když temnota okolo bouří. Pěna bílá září. Z sudu se desítka, dvanáctka vytáčí. Jen pro ten dnešní den má cenu žít. Jak slunečnice každým dnem. Lid se otáčí za pívem. Proto pozvedněme nedělí ho piva pohár a piva se před týdnem plném pěti pracovních dní napojíme dosyta.

Netradiční slovo tradičně závěrem: Pije se jen proto...proto že se prostě pije.

Komix 37

10. května 2009 v 18:54 | ZdH3
Podvečír jaro-letní neděle. 37.díl zážitků bezdomovce OLDY zde.

Čtvrtek není pátek...ani ne dneska

7. května 2009 v 21:30 | ZdH3
Dnes byla práce. Spousty práce, pomyslel bych si na pivečko zajít. Chuť veliká byla. Odolal jsem. Dost mi je z toho do breku. Ráno bylo dost zajímavé. Vonělo po čestvě naporcovaných melounech. Ha vlastně to bylo včerejší ráno. Nemohl jsem se toho nabažit. Chuť na čerstvý meloun čerstvě rozeklán plný cukru a minima pecek. Velice se na ně teším. Pak budou, nebude jich tolik, moc si jich nepokoštuju. Pozoroval jsem oblaka. Jeden vypadal jako velká ryba. Změnil se a byl to velký divný pták. Nakonec to byl drak. Velice zajímavé nejraději bych si lehnul na trávník do koutku šlahnou od velkého dýmostroje. Jen tak bych se kochal. Dokonale nevyužitý den by to byl. To se mi nikdy zřejmě nepoštěstí. Zítřek bude fajn. Je volno to znamená... hmm nic musím nachvíli do práce. Touha bude veliká do Prahy se pražit pojedu a večer zřejmně někam zapadnu a královsky se pobavím. Bude to vážně fajn. Teplo mě ohřeje ze slunečních paprsků. Pár si jich schovám. Budu je potřebovat do blesku až v noci vytáhnu fotoaparát. Foti si budu co před nosem se stane. Nebude záležet dávali to smysl bo ano. Zřejmě to bude klasický pátek okořeněný nečím netradičním. Takže ničím. Netradičně tradičně slovo závěrem: Hovno.

Knoflíky

6. května 2009 v 14:50 | ZdH3
Tak jsem vám nafotil župany. Zde jest vidět můj aktuální župa, na detailu je vidět, že nenividět žádný knoflík, viz. detail. Nyní velké odhalení. Můj dřívější župan. Ha deatail knoflíků, které se vyskytují po celé délce.

Komix 36

6. května 2009 v 0:01 | ZdH3
Středa. 36.díl zážitků bezdomovce OLDY naleznete zde. Užijte si ho. Dobrou noc, dobré ráno, dobré poledne, dobré odpoledne, dobrý večír a dobrou noc.

Uterý jest večer hospodský

5. května 2009 v 22:40 | ZdH3
Dnes bylo vše moc fajn. V práci zima. Oběd dobroučký. Dal jsem si čokoládouvou točenou zmrzlinu. Říkám slečně v cukru

ZdH3: Jednu točenou zmrzlinu, prosím.
Slečna: A jakou?
ZdH3: Točenou!
Slečna: A jakou?
Zdh3: Tak tedy jakou máte?
Slečna: Vanilkovou, čokoládouvou nebo vanilo-čokoládovou.
ZdH3: Čokoládouvou, prosím.
Slečna: Velkou?
ZdH3: Ano, prosím.
Slečna: 16kč to dělá.
Zdh3: Tady mince jsou.
Slečna: Děkuji, vaše zmrzlina.
ZdH3: Děkouji vám.
Slečna: Prosím.

Ta zmrzlina byla opravdu výborná tyčila se do obrovské kornoutové výšky. Akorátně vychlazená a správně čokoládou nasycena.

Večer v uterý byl nasycen pivem a čím si jiným. Poslal jsem s M. do jukeboxu náš tradiční drogový setík: 1) Wohnout - Sej konopí, 2) Horkýže slíže - Holandská , 3) Hudba praha - Marihuana, 4) Tři sestry - Vláček piko, 5) Ska-p - Cannabis, 6) Bow-wave - Pašerácká, 7) Vypsaná fixa - Drogový večírek, 8) Tleskač - Zelená je tráva a pak další dva až tri songy které si teď nevybavím. Rozhodně budu velice rád když seznam doplníte dalšímy songy.

Hold úterky namají chybu. Pivo, malinová lemonejd točená, chips a zelenina co více si můžu přát.

Netradičně tradičně slovo závěrem: Spánek přichází a odchází pouze tak jak si člověk usmyslí.

V hávu zahalen

4. května 2009 v 22:55 | ZdH3
Dnes nejen, že nebylo slunečno ani nebyl hezký den. Byl celý mokrý, sychravý, vetrný a únavný. Proto jak hned domu jsem se dostal. Koupel si přichystal. Žbluňká voda do vany. Chystám si koupel svěží. Jen mě tak napadá když je v domě taková zima co na sebe za oblek pokoupelový oblécy mám. Voda teče vana se plní. Kachnička kváka mezi bublinovými ostrovy. Ve skříni na ramenu visí župan můj. Hmm dobrá volba k oblékání. Pokoupeli otírám se osuškou. Zlehka do župana vklouznu. Pás na uzel zavážu. Má to jen malou chybu. Nikde knoflíky. Možná je to mým dojmem. Pletu si župan s kabátem. Proto k večeři si dám. Flák masa a hromadu hran. Zapijuto sklenkou vody. Vody bublinaté. Sklenice pomerančovou šťávou nasycené. Film zhlédly oka má. Nebyla nějak dojatá ani překvapená. Proto dnes na toto místo textuju. Hudbu viz. zde z youtubu poslechově sleduju.


Netradičně tradičně slovo závěrem
zarovnané do prava: Na ten řízek nesahej. AU!!!
Já ti to říkal, že ti ho ten pes nevrátí.

Zážitky Bezdomovce OLDY

4. května 2009 v 14:14 | ZdH3 |  ZBO
Zde najdete všechny díly komixu Zážitky bezdomovce OLDY co byli publikovány.

1. Zážitky bezdomovce OLDY : DrobnéKomix 35

3. května 2009 v 15:17 | ZdH3
Něděle a to znamená 35.díl zážitků bezdomovce OLDY zde. Docela mne štve, že OLDA je vždycky zde. Proto dnes je to i tady.

Páteční pátek...

1. května 2009 v 20:51 | ZdH3
Je pátek a včera se pilo a proto dnes nejsem v Dásni. Což je docela divné. Bude tam velký stůl s rezervací a tam nikdo. Je mi toho líto takový velký stůl tam nechat o samotě bez těch všech piv, vajglů v popelníků a různých roztodivných věcí, které nedávají žádný smysl dokud člověk není úplně krásně opit lihem a lihem.

Budu sedět doma na zadnici a pobíhat po světnici. To mi připomíná, že bych si mněl udělat krevetové chips které jsou delší dobu nedotknutelné díky absenci oleje ve friťáku. Hmm krevetové chips.

Doufám, že dnešní noc bude naplněná pořádnými psychózními, sci-fi, mysterióznímy sny abych se nenudil, když už budu spát. Přece ten čas spaní jen tak nepromrhám jako kdybych hrách na zeď házel. Nemáte nějaký ověřený návod jak si nechat zdát sny? Docela by to bylo skvělé si nechat vždy něco zdát kdykoliv by mně to napadlo.

Koupil jsem si komix RED MEAT a nechci tomu dělat reklamu, ale vřele doporučuji. Krásné čtení co pohladí na duši a otevře jednoduše oči do krásných poetických příběhů, které jsou velice moudré a k zamyšlení v hodné.

No takhle to nějak vypadá, když se pátky procházím domu z knajpy pln piv.