Od určité doby i tady https://twitter.com/#!/Zd3_H

Březen 2010

Tvorba dneška: Obalte si knihu

31. března 2010 v 23:29 | ZdH3
Bylo nebylo sakra byla dneska nuda celý den jen lilo. Nechtělo se mi válet jak jelito proto jsem pro vás stvořil jednoduchý návod až bude pršet, foukat nevlídno se konat. Jak zabít čas a přitom nezmagořit.

Tady jest:

Obalte si svojí oblíbenou knihu novinami s novinkami aby se váš původní obal neznehodnotil.

Potřebujete : Oblíbenou knihu, noviny, nůžky, lepenku(mněl jsem jen papírovou když bude te mít izolepu lépe pro vás a pravítko či jinaký rovný předmět.

1
Pokud máte vše připravené můžeme začít.

Vyjměte svojí oblíbenou knihu aby se nepoškodila z původního obalu(pokud nějaý má)
2
Rozložte před sebou noviny. Vyberte si fajnovou stránku která se líbí vám a třeba se s ní ztotožnit můžete či ne výber je na vás když můžete. Zvolil jsem kulturní čtrnácti deník A2 tím pádem nedoporučiji plátek typu a formátu AHA! či Plesk.
3
Když máte vybranou skvělou stránku která se vám líbí. Vemte svou oblíbenou knihu a vyměřtě si jak kniha padne do novin či našířku ba na výšku.
4
Po té co jste vymřeili rozměry knihy na noviny zda v šíři ba výši čapněte pravítko nebo jinýsi trhací nastroj a odělte od strany přeživší stranu neživší co potřebovat nebudete ladným táhnutím stránky při škubajícím se papíře vydávající zvuky jako: křchšrchchrupprachrup. Chtěnou stránku ponechte a mrtvou stránku třeba zahodďte či zadnici po přečtení na toaletě zahoď te nebo spláchněte.
5
Pkud máte hotov krok předběžný. Přiložte svou oblíbenou knihu na list novinový.
6
Rozevřete knihu a řádně s největší pečlivostí rozměřte knihu na papír novinový aby vycházela středem hřbetu do středu papíru novinového a byla tak akorát na osách papíru novinového.
7
Ohněte levý kraj papíru novinového přes stranu knihy tak aby se akorát natáhla, to samé i na druhé straně samozřejmě, tak udělejte jako by to byla vaše stará(to mi přišlo jen tak do rýmu když mám tu rýmu hohohahahihi)
8
U hřbetu přebytečný papír co vám vadí nůžkami odstřihněte tak samozřejmě na jednom i druhém konci hřbetu. Neplechu by vám to do budoucna dělalo a tož by nemilé bylo jak střevo prasečí otylé ponožky štrykované.
9
Jak na spodní straně knihy tak i na té vrchní či na spodní jak začínáte ohýbat přehněte papír písmem popsaný aby celé desly knihy objaly.
10
Pomalu ale jistě knihu vyjměte z papírově novinového obalu.
11
Kniha jemně vyjmutá z novin pokroucených již je tak tam kde lemy novin vytvořili lomy tak jednoduše je prstem řádně utvrdtě(vůli nejakou tam nechte) a krsáný obal připravený k nize máte.
12
Ujměte se lepenky papírové či izolepové. Trochu si jí odlepte ať další krok se vám lechce dělá.
13
Komibinací nůžek a lepenky prostým střihem střihněte si lepnku na potřebné kousky délky, šířky, výšky a libovolného počtu podle rozměrů novinového obalu předem přetvořeného. Nalepte si je někam kde vám nebudou překážet a přitom na dosah dalšího použítí budou.
14
Pokud na novinovém obalu nějaké nepatřičné výstupky které vám vadí v dokončení obalu budou překážet střhněte je ať nepřekáží.
15
Připravené lepenkové kousky rozlete do všech rohů pouze na jednu stranu je nalepte zpola, aby odstáte byli a mohli jste s nimi bez prblému pracovat bez jakýkoli ryzik.
16
Finální verze pře obalem knihy by vypadat tak to vypadati mněla.
17
Knihu vaší oblíbenou uchraňující před poškozením vložíte nejprve jednou částí desek do předpřipravenho obalu novinového do části kde lepenka je přilepená na pevno.
18
Druhou část desek založíte do volné části s připravenými volnými deskami. Čekají tam volné lepenky které dychtí na přilepení.
19
Druhou část obalu zajistíte nepřilepenými páskami a kniha řádně drží v novnovém obalu.
20
A to jest vše knihu můžete zaklapnout a je připravena k jakému koliv přenosu odolná proti opotřebě.
21

Doufám že jste si užili tuto malou přednášku s návodem jak knihy oblíbené ochránit. Omluvte mé pravopisné chyby které se zřejmě vyskytli. Domů jsem dorazil mírně v podroušeném stavu tak snad to neblo tak horzné abych se mohl v pořádku vyjádřiti a všici řetánři byli schopni naslouchat číst mé poznatky z obalového umění khni pomocí novin s novinkami kulturními.

Report ze silvestra 2009 část 4.+5.

29. března 2010 v 14:28 | ZdH3 |  Silvestrovský report
Po delší době další díly report ze silvestra 4. den a 5. den.